آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398 13:12:18
  • English (English)

کلیه فعالیتهاخدمات بازرگانی:


1)    
صادرات و واردات انواع تجهیزات و ماشین‌آلات سبک و سنگین کشاورزی.
2)     تهیه و تامین شیرآلات صنعت آب و کشاورزی.
3)     تهیه و تامین تاسیسات و ملزومات آبزی پروری و تولید علوفه دام.
4)     خرید و فروش نهاده‌ها و محصولات آبزی‌پروری (ماهی، میگو و خاویار) و علوفه دام.
5)     خرید و فروش تجهیزات مربوط به برق‌دار کردن چاه‌ها ازجمله پنل‌های خورشیدی در سطح استان‌های کشور.
6)     خرید و فروش و مشاوره در زمینه معادن (مثل زئولیت و غیره).
7)     فروش اوراق بهادار و اوراق خزانه.


سرمایه گذاری و مشارکت در پروژه ها :

پس از ساماندهي ساختارهای مالي و برنامه‌ريزي، باهدف افزايش درآمد شركت در قالب استراتژيها و راهبردهای جديد مديريت مؤسسه جهادنصر، در صدد ارتقاء سطح سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری در قالب مشارکت در طرحهای ملی و منطقه‌ای برآمده است. در این راستا، ایجاد و  ارتقاء سطح همكاري‌ها با سایر شركت‌ها و نهادهای همسو در دستورکار شرکت قرار گرفته است که به مصادیق ذیل اشاره می‌شود :

(الف) حمایت از تولید تور قفس‌های دریایی پرورش ماهی در واحد جهاددانشگاهی دانشگاه امیرکبیر:

 تور یکی از بخش‌های اصلی قفس‌های پرورش ماهی در دریا است که نقش مؤثری در حفاظت از سرمایه‌گذاری انجام‌شده و بهره‌وری در پرورش ماهی دارد . تا سال 1394 این تورها از کشورهای اروپایی و چین وارد می‌شد که مشکلاتی را برای فعالان این صنعت به وجود آورده بود. تورهای وارداتی از اروپا، قیمت بالایی داشته و زمان تحویل آن‌ها طولانی بود. همچنین اغلب تورهای چینی کیفیت مناسبی برای استفاده در قفس‌های پرورش آبزیان در دریا را نداشتند. بنابراین در هر دو حالت، ریسک و هزینه‌های تولید صنعتی ماهی به روش پرورش در قفس، افزایش می‌یافت . ما در راستای  سیاست حمایت از تولید داخلی، ضمن حمایت از متخصصان صنعت نساجی در واحد جهاددانشگاهی دانشگاه امیرکبیر درقالب پیش خرید تورهای با استانداردهای بالای جهانی، نسبت به تشویق مجموعه شرکتهای جهاد نصر به خرید تور از این واحد دانشگاهی نیز اقدام نمودیم.

(ب) سرمايه‌گذاري و مشاركت درساخت کارخانه ‌پايلوت خوراک ‌دام از سرشاخه‌های ‌نیشکر:

این شرکت در سال 1394 دانش تولید خوراک دام فرآوری شده از سرشاخه‌های نیشکر را از مؤسسه تحقيقات علوم دامي كشور وابسته به سازمان تحقیقات، آموزش وترویج کشاورزی، خریداری نموده و متعاقباً با همکاری بخش خصوصی، یک شرکت دانش‌بنیان به نام "شرکت طلایه‌داران امین" را در صفی‌آباد دزفول تأسیس نمود که بدین طریق کارخانه تولید خوراک دام فرآوری شده از سرشاخه های نیشکر بصورت پایلوت احداث شده و با ظرفیت 4000 تن در سال راه‌اندازی گردید.  براساس تجربیات بدست آمده از فعالیت کارخانه پایلوت، ضمن شناخت و توسعه تکنولوژی تولید، مشخصات فنی و اقتصادی لازم برای احداث واحدهای 50.000 تنی این طرح برآورد گردید که احداث آن با حمایت بخش خصوصی در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

(ج)  سرمايه‌گذاري در  ساخت شناور شهيد طرحچي به منظور پشتیبانی لجستيك طرح‌هاي آبزي‌پروري در قفسهای دریائی:

 شناور طرحچی با سرمایه‌گذاری این شرکت و با طراحی و نظارت کارشناسان داخل‌ کشور ساخته شده است و براى خدمات‌رسانی و بعنوان پشتیبان مزارع پرورش ماهی در قفسهای دریائی استفاده می‌شود . این شناور دارای ۱۴ متر طول، ٦ متر عرض و با قابلیت حمل ۱۲تن بار، با هزینه‌ای بالغ بر 30 میلیارد ریال ساخته شد و اوایل سال 1395 برای استفاده در مزارع سواحل دریای خزر به آب انداخته شد.

طرح ملی برق دارکردن چاه های آب  کشاورزی:

با توجه به این‌که در حال حاضر بیش از 220 هزار حلقه چاه آب کشاورزی با سوخت دیزل در کشور وجود دارد که بخش عظیمی از منابع نفتی کشور را مصرف می‌کنند، این شرکت بر آن شد که بمنظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی و درضمن حمایت اقتصادی از کشاورزان، برای برق‌دار کردن این چاه‌ها سرمایه‌گذاری نماید. آنچه که در مرحله‌ اول این برنامه‌ است، برق‌رسانی به 50‌ هزار حلقه چاه گازوئیل سوز در سراسر کشور می‌باشد. یکی از راه‌کارهای جدید، پایدار و به‌صرفه برای برق‌دار کردن چاه‌های آب کشاورزی، برق‌دار نمودن آنها با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و نوین نظیر انرژی خورشیدی (پنل‌های خورشیدی)، انرژی بادی و یا استفاده از ژنراتورهای گازسوز می‌باشد. این شرکت  مطالعه و طراحی سیستم پمپاژ خورشیدی برای 1000 حلقه چاه آب کشاورزی با مصرف انرژی کمتر از 10 اسب بخار را در سراسر کشور آغاز نموده است و به‌دنبال جذب سرمایه‌های خارجی و کمک‌های بین‌المللی برای توسعه این امر است. در این راستا شرکت‌های داخلی متعددی برای ورود به این عرصه به این شرکت درخواست همکاری داده‌اند که چنین اعتمادی  برای مدیران شرکت بسیار ارزشمند بوده ولذا درنظر دارند همکاری‌های خود با سایر شرکت‌های فعال در عرصه‌ انرژی‌های خورشیدی را نیز توسعه دهند .


طرح های آبزی پروری :


1) خدمات ارائه شده توسط معاونت آبزی‌پروری :

فعالیت در تمامی زمینه‌های اصلی آبزی‌پروری در دریا و در آب شیرین در ایران و ارائه طیف گسترده‌ای از محصولات آبزی‌پروری:

الف: پرورش ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان در قفس‌های دریائی در سواحل دریای خزر .

ب: پرورش ماهی سی‌باس در قفس‌های دریائی در سواحل خلیج فارس .

ج: پرورش ماهیان خاویاری در استخر .

د: پرورش میگو در استخرهای آب شور و لب‌شور جنوب کشور .

ه: پرورش کپورماهیان در استخرهای آب شیرین .

حمایت مستقیم و غیرمستقیم از شرکت‌های فعال در زمینه‌های مختلف آبزی‌پروری .

کمک به سایر شرکت‌ها برای دستیابی به دانش‌های نوآورانه و ارائه برخی راه‌حل‌ها برای چالش‌هایی که در زمینه‌های مختلف آبزی‌پروری وجود دارد. 

2) محصولات شیلاتی ارائه شده در بازارهای داخلی و بین‌المللی:

الف) خاویار: کاملا تازه  و درشت دانه، که با کیفیت بالا و تحت مقررات و مجوزهای سازمانCITES   عرضه می‌شود.
ب) میگومیگوی وانامی تولیدی دارای طعمی تازه و بافتی لطیف  است که به صورت پخته یا خام (تازه، سردشده و یا یخ‌زده) و به روش‌های ذیل عرضه می‌شود:

میگوی کامل

میگوی بدون سر و با پوسته

بدون سر و پوست‌کنده و  رگ‌زده (PUD)

برای بازارهای خارجی بسته های دو کیلوئی در مستر کارتنهای 12 کیلوئی عرضه می‌شود که نوع بسته بندی آنها با هماهنگی مشتری قابل تغییر می‌باشد. 
  ج) قزل‌آلای رنگین‌کمان:

این ماهی  سردابی پرورش یافته در قفسهای دریائی، با رنگ گوشت سفید، نارنجی، صورتی و یا قرمز به نسبت میزان رنگدانه‌های مجاز کاروتنوئید افزوده شده به خوراک ماهیان پرورشی، عرضه می‌گردد. این ماهی در تمام طول سال در درجه اول به صورت تازه، یا به صورت انواع فرآوری شده منجمد و یا بصورت کنسرو شده قابل ارائه است.باراموندی یا سی‌باس آسیائی (Lates calcarifer) :

 نوعی ماهی گرمابی پرورش یافته در قفس دریائی در آب‌های نیلگون خلیج‌ فارس که تغذیه از ریزمغذیهای موجود در آب دریا، سبب طعم لذیذ آن گردیده است. کم تیغ بودن این گونه ماهی بر مشتری‌پسندی آن افزوده است.کپورماهیان (Cyprinidae family) :

کپورهای پرورشی در آب شیرین شامل کپورمعمولی و سه گونه از کپورماهیان‌ چینی اعم از کپورعلفخوار (آمور)، کپور نقره‌ای (فیتوفاگ) و کپور سرگنده (بیگ‌هد) می‌باشند. این ماهیها گوشتی سفید با بافتی منسجم و خوشمزه دارند که درخیلی از کشورهای جهان طرفدار دارند. بعلاوه این ماهیها استخوانهای درشتی دارند که براحتی از گوشت جدا می‌شوند.

اداره املاک و انبارها:
این شرکت
با بهره‌گیری از کارشناسان خبره ملکی و حقوقی در زمینه‌های خرید، فروش و اجاره املاک و مستغلات با کاربری‌های تجاری، اداری و انبارداری، دربسیاری از استانهای کشور فعال است و همواره  تأمین کننده منافع مشتریان خود بوده است.مرکز  خدمات خودروئی در تهران

این مرکز بعنوان یکی از بزرگترین بازارهای خرید و فروش انواع خودروهای داخلی و خارجی در استان تهران فعال بوده و علاوه بر آن در زمینه‌های تعویض پلاک،  معاینه فنی خوروها و سایر امور مربوطه خدمات کامل و جامعی ارائه می‌دهد. دفاتر رسمی ثبت اسناد برای انتقال قانونی خودروها در این مرکز دایر می‌باشند.


طرح احداث واحد ارائه دهنده خدمات شهروندی در غرب شهر تهران:
این شرکت طی سال 1397، با هدف
ایجاد  مجموعه‌ای از فعالیت‌های خدمات شهری و ایجاد یک بازار رو به توسعه طی یک بازه زمانی 7 الی 8 ساله، اقدام به ارائه و پیگیری اجرای طرح "كانون  خدمات شهروندی" واقع در بخش غربی شهر  تهران  نمود،که خدمات ذیل را ارائه خواهد  نمود:

*بازار پروتئین شامل فروش انواع آبزیان، گوشت (گاو وگوسفند) و مرغ به همراه ارائه خدمات استاندارد فرآوری و بسته‌بندی در محل.

*بازار میوه برای فروش محصولات کشاورزی از تولید به مصرف همراه با بسته‌بندی و گواهی بهداشت.

*سوپرمارکت برای فروش محصولات به صورت نیمه عمده‌فروشی.

*خدمات عمومی مکمل و مرتبط مثل تعمیر لوازم کوچک دیجیتالی و الکتریکی، تعمیر کیف و کفش و غیره.

*بخش سرگرمی، شامل آکواریوم، اتاق نگهداری و بازی کودک، کارگاه های ترویج و آموزش شهروندی.

*ارائه خدمات دولتی شامل دفاتر الکترونیک و پیشخوان دولت.

*کیوسک‌های استارتاپ برای بازاریابی دیجیتالی مواد غذائی.

*بخش فرهنگی شامل کتابخانه، موزه دیجیتال و سالن اجتماعات فرهنگی.

*رستورانهای ارگانیک غذاهای دریائی و غذاهای گیاهی.

*دفاتر اداری مرتبط با فعالیت‌ها.

*پارکینگ‌ها شامل پارکینگ عمومی و پارکینگ اختصاصی.

ارائه خدمات مشاوره فنی و اقتصادی :

این شرکت با بهره‌گیری از توان و دانش پرسنل خبره و باتجربه خود در سطوح کارشناسی تا دکترا در زمینه‌های مختلف خدماتی و اجرائی فوق‌الذکر، قادر به ارائة مشاوره‌های فني و مهندسي در کلیه مراحل بررسی، طراحي، مديريت و نظارت بر اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي موضوع فعالیت خود، اعم از زمینه‌های شيلات و آبزي‌پروری، تأمین علوفه دام، برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی و غیره می‌باشد، که در این راستا تاکنون قراردادهای کاری حرفه‌ای متعددی با بسیاری از شرکت‌های خصوصی و دولتی در داخل و خارج از کشور منعقد نموده است .